STRONA GŁÓWNA WiMBP   CHODZĘ DO BIBLIOTEKI   O PROJEKCIE   KONTAKT

EDYCJA 2012/2013

Liderem projektu "możesz mnie tam spotkać" jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna to niezwykle dynamicznie rozwijająca się instytucja kultury. Nasze działania łamią stereotypy – biblioteka to nie zakurzone regały i książki obłożone w szary papier. Otworzyliśmy bibliotekę w centrum handlowym, jesteśmy organizatorami i współorganizatorami imprez miejskich, prowadzimy kampanie promujące czytelnictwo. Za wdrożenie Karty do Kultury – elektronicznej karty bibliotecznej umożliwiającej korzystanie z bibliotek publicznych w Gdańsku, Rumii, Redzie i Wejherowie oraz będącej kartą rabatową do partnerskich instytucji i przedsiębiorstw związanych z kulturą - otrzymaliśmy nagrodę w plebiscycie Gazety Wyborczej Sztorm Roku 2011. Chcemy, aby kampania „Chodzę do Biblioteki – możesz mnie tam spotkać” wpłynęła na budowanie coraz lepszego wizerunku bibliotek nie tylko w Trójmieście ale i w Polsce.

Partnerzy projektu

Rafał Placek | portretbiznesu.com

Rafał Placek, fotograf po katowickiej filmówce; najczęściej pracuje w obszarze kultury wizualnej przemysłu i biznesu, tworząc obrazy przedsięwzięć zmieniających rzeczywistość oraz ludzi, których pasja jest motorem tych przemian; autor projektu portretbiznesu.com, współautor nowohoryzontowej galerii filmowców.

AMS

AMS jest jedną z wiodących firmą reklamy zewnętrznej w Polsce. Klientom oferuje skuteczne kampanie reklamowe tworzone w oparciu o nowoczesne narzędzia, z wykorzystaniem najszerszego na rynku portfolio nośników. Jako jedyna firma dysponuje nośnikami z każdego segmentu rynku – universal, premium, superpremium oraz spectacular. Klienci AMS mają do dyspozycji m.in. nośniki reklamowe typu: backlight 18 m2, backlight 32 m2, billboard 12 m2, billboard 18 m2, citylight, citylight pillar, cityscroll, frontlight 50 m2, frontlight 100 m2, outdoor mobilny (autobusy), reklamę na stacjach benzynowych oraz nowatorski kanał komunikacji out-of-home – CityINFOtv – telewizję kontentowo-reklamową w wagonach warszawskiego metra i autobusach. Łącznie firma dysponuje ponad 46 tys. powierzchni ekspozycyjnych.
AMS jest liderem w segmencie mebli miejskich. Wyposażył w nie ponad 30 polskich miast, instalując 3 700 wiat przystankowych i realizując kontrakty z wszystkimi dużymi miastami w Polsce.
Za swoje wieloletnie zaangażowanie w rozwój branży, innowacje i ogromne zaangażowanie społeczne AMS otrzymał wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, wśród których są m.in. IMPACTOR, Mecenas Kultury, Business Superbrand. W 2011 oraz w 2010 r.
W konkursie Media Trendy 2012 AMS Metrics został nagrodzony w kategorii innowacyjna zmiana, natomiast AMS dla Integracji w kategorii marketing społeczny/CSR.

Fundacja PGNiG SA

Partner projektu wolontariackiego „Chodzę do Biblioteki”. Darowizna Fundacji umożliwiła organizację sesji zdjęciowej do kampanii „Chodzę do Biblioteki” Wolontariusze z gdańskiego oddziału PGNiG SA wzięli udział w organizacji Festiwalu Czytelniczego „Sztuka Czytania”.

2012 © WiMBPG